Bugün - 20 Ocak 2017 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.nokta32.com Logo
-
Isparta 24°C
Yazar Detayları

Murat Sevici

Murat Sevici - BU VATAN BENİM! VER-ME-YE-CE-ĞİM

BU VATAN BENİM! VER-ME-YE-CE-ĞİM
Yazı Tarihi: 28 Temmuz 2016 Perşembe
Bu darbe girişimi, ABD tarafından desteklenen ve Fethullah Gülen cemaati ile ilişkili, asker ve sivil kişiler tarafından planlanıp gerçekleştirilen, Türk Milletinin geleceğine kastedilmiş canice bir saldırıdır. Askerin yönetime el koyması değil, apaçık bir ihanettir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Emniyet Müdürlükleri, Boğaz Köprüsü, Genelkurmay, MİT, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığını bombalayan, yakıp yıkan, vahim olayları yaşatan, insanların üzerine kurşun yağdıran bu canilerin amacı, Türk dünyasının gözbebeği İstanbul’u ve Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankara’yı perişan etmek, orduyu kontrol altına almak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini istikrarsızlaştırmak, DAİŞ militanlarını Türkiye’yi sokup, bölgeyi işgal etmek ve Türkiye’yi bölüp, parçalamaktı. Türkiye’nin önünü açan, dünyada söz sahibi olmasını sağlayan, “tarih sahnesinde hep vardık. Bundan sonra da figüran olarak değil, oyun kurucu olarak var olacak, zulmün karşısında, mazlumun yanında olacağız. Ülkeyi ve milleti, üç kuruşluk dünya menfaatlerine tercih etmeyecek, köle değil, efendi olduk, efendi olacağız” diyen, Türkiye’ye çağ atlatan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve mevcut yönetimi yok etmek, Fethullah Gülen’i sınırsız yetkiyle yönetimin başına geçirmekti.
Başardılar mı? Hayır…
Başarırlar mı? Asla…
15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı, bu topraklarda kan ve gözyaşı hiç bitmeyecekti.
Zalimler, dost görünümlü düşmanlar, demokrasiye ve milletin iradesine saygısı olmayan cahiller, kaybetmeye mahkumdur. Tarihin en büyük zalimleri olan Ebu Celil, Firavun, Nemrut, Hitler, Mussolini ve Stalin kazanmadı. Zalimlerin aslı kazanmamışken, fotokopilerinin kazanma ihtimali zaten yoktu ve kaybettiler. Kılavuzu zalim olanın, kalbi fesattan, eli silahtan, bedeni pislikten kurtulmaz.
2 yıldır mevcut iktidarın kullanım süresinin bittiğini yazıp çizen, çözüm sürecini kesintiye uğratan, PKK ve PYD’yi müttefiki kabul eden, illegal örgütlerle mücadele eden ordumuza ateş püsküren, FETO gibi örgütlerle bizi yöneteceğini sanan Avrupa’daki ülke liderlerinin suratlarına bakıldığında, hepsi üzgün ve yenilginin acısını yaşamaktadırlar. Milletin kendi iradesine, geleceğine ve başkomutanına sahip çıkması, meydanlarda tankların karşısına dikilmesi, darbe rezilliğini reddetmesi büyük bir felaketi önlemiştir. Gece devlet kurtaran, gündüz işbaşı yapan, bu topraklarda yönetimi ben seçerim, ben yönetirim diyerek Türkiye’nin bütün meydanlarında demokrasi nöbeti tutan bu halkın, darbeye karşı yaptığı bu direniş, sadece demokrasi için değil, aynı zamanda “onur” ve “şahsiyet” mücadelesidir. Bundan dolayıdır ki, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz’daki Türkiye Cumhuriyetinden daha değerlidir. Bu darbe girişimi, milletin tamamına yapıldığı için, herkes kamplaşma, kutuplaşma ve ayrıştırma dilinden uzak durmalıdır. Ordu bizimdir. Gözbebeğimiz, peygamber ocağıdır. Her türlü maddi ve manevi desteği vermeli, orduyu karalama kampanyasına kalkışanlara müsaade etmemeli, her türlü provokasyona karşı uyanık olmalıyız.
Yaşanan olayların, “Kurtuluş Savaşı”ndan farkı yoktur. Kurtuluş Savaşı’nda düşmanlar ülkemizi işgal etmişti. Ama silahlar, iman dolu kalplere yenilmiş, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştu. Bugün kalleş ve düşman unsurlar başkaldırmış ancak vatan ve millet sevdalısı, yiğit Türk Milletini karşılarında bulmuş ve yenilmişlerdir. Kazanan, her zaman destan yazmaya alışık Türk Milleti ve demokrasi olmuştur. Büyük bir tehlike atlattık ama millet, tankı elleri ile durdurmuş, vücudunu siper etmiş, destanlar yaratmış ve tarih yazmaya devam etmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında toplanıp, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran bu millet, Adnan Menderes’i asan, Turgut Özal’ı zehirleyen kalleşlerin karşısında durarak, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmuş, sözünü dinlemiş, tanka, topa ve uçağa karşı dik durmuş, darbecilerin kurşunlarına karşı vücudunu siper etmiş, vatan, millet, bayrak, ümmet ve demokrasi için kurşuna kafa atılacağını düşmana göstermiştir. Recep Tayyip Erdoğan’ın tek kişi değil, milyonlarca kişi olduğunu cümle aleme ilan etmiştir. Herkes şunu bilmeli ki bu ülke asla parçalanmayacak, bu millet asla teslim olmayacak, maşa olarak kullanılmayacak, sonsuza dek özgür yaşayacak, adaletin temsilcisi, Türk ve İslam dünyasının önderi, mazlum milletlerinde tek örneği olacaktır.
Daha önce de denediler. Borsa ve dolar üzerinde operasyon yaptılar. Yetmedi iş bıraktırmaya, üretime ara vermeye kalktılar. “İrtica” var dediler olmadı, şimdi “hırsızlık” var diye iftira attılar tutmadı. İnsanları Kürt, Türk, Arap, Alevi Sünni, sağcı solcu, komünist faşist, hatta aşiret ve kabilelere ayırmaya çalıştılar. Birlik ve beraberliğimizi yok etmeye çalıştılar. Cumhuriyet Mitingleri yapılarak, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığını engellemeye çalıştılar. Aczmendiler ve Kalkancılar’ı piyasaya sürüp, dini kötüleyip, hükümeti zor durumda bırakmaya çalıştılar. Gezi olayları ile provokasyonlar yaparak insanları sokağa döktüler, yaktılar, yıktılar. Hele hele bizzat Fethullah Gülen’in, kendisini demokrasinin üstünde görerek, “Beceremediler, bırakıp gitsinler” sözü çok acıdır. Asla kabul edilemez. Edilmedi. Zalimler istediklerini başaramadılar. Emin olun başaramazlar!
”Hak”ka inanan halkın karşısında durabilecek güç yoktur. Gerçek güç, helikopterlerle sivillere ateş açmak, tanklarla üzerlerinden geçmek, sniper’lerle savunmasız insanları vurmak, teknolojik silahlarla donatılmış ordular değildir. Gerçek güç, birlik beraberlik, kardeşlik ve iman gücüdür. Silahlar; savunmasız insanları öldürmek için değil, hak ve adalet için, cihat ve şahadete aşık kalplere sahip yiğit insanlar tarafından hak ve adalet için kullanılırsa anlam kazanır. Türk Milletinin cesaretini, iman ve gücünü sınamak cahilliktir. Oklava ile F16 yı tehdit eden, meydan okuyan bir milletin başını öne eğmeye çalışmak kimsenin haddi değildir.
Gelinen nokta, korkakların, iman ve cesaret timsali insanlara yenilgisi, yiğit ve mert Türk Halkının, kalleş ve düşman unsurlara karşı bir destanıdır. Düşman er meydanına çıkmaz, kalleştir. Tarih düşmanın bu kalleşlikleriyle doludur. Acı olan düşmanın işbirlikçi hainler bulmakta zorlanmamasıdır. Gerçek olan şu ki; saman altından su yürüten düşman, iman ve hak karşısında yenilmeye mahkumdur. İnsanlık, demokrasi, birlik ve beraberlik asla kaybetmez. Bunun en büyük örneği, Türk Milletinin 15 Temmuz’da ki alçak saldırıya karşı, asil duruşu ve tek yürek olarak gerçekleştirdiği demokrasi ve insanlık zaferidir. Çocuklarımızın özgürce ve korkusuzca yaşamasının bedeli hainle savaşıp şehit olmaksa, Türk Milleti bunu yapmaktan asla çekinmez. Bu kötü günleri unutmayacağız. Ama asla kin beslemeyecek, nefret etmeyecek, gevşemeyecek, gerekirse dikenin üstünde uyuyacak, ateşin üstünde yürümekten çekinmeyeceğiz. Her zaman olduğu gibi, meclisiyle, ordusuyla, polisiyle, sivil ve askeri ile devlet-millet dayanışmasını ortaya koyacak, dik duracak, omuz omuza mücadele edeceğiz.
Fikri ve inancı ne olursa olsun, zor zamanlarda bir araya gelen, tek yürek olan ve demokrasiye sahip çıkan bu millet asildir. Allah vatanımızı, devletimizi, milletimizi ve ümmetimizi korusun. Allah şehitlerimize rahmet etsin. Yaralılara acil şifalar versin. Milletimizin başı sağ olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.
Asilms@hotmail.com
 
İletişim E-Posta: Asilms@hotmail.com - Telefon:


 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

BU VATAN BENİM! VER-ME-YE-CE-ĞİM
İslam’da ilk komün hareketi; KARMATİLİK
BİR HAZİN ÖYKÜ; HAZARALAR
YAHUDİLİKTE BİR SAPMA KARAİM VE KARAY TÜRKLERİ
İSLAM DÜNYASINDAKİ “MEZHEPSEL AYRILIKLAR”, “CAHİLLİK” VE “İKTİDAR HIRSI” YOK EDİLMELİDİR.
TÜRK DÜNYASININ GÖNÜL KAPISI “NAHÇIVAN”
VATAN; ONURUMUZ, AŞKIMIZ VE EN KUTSAL DEĞERİMİZDİR.
BÜTÜN CUMHURBAŞKANLARI TARAFSIZ, BİR TEK RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAF TUTUYOR ÖYLE Mİ?
DİNLER ARASI DİYALOG, EN ÖNEMLİ MİSYONERLİK FAALİYETİDİR
ARAP BAHARI MI? MÜSLÜMAN KATLİAMI MI?
TÜRK-KÜRT KARDEŞLİĞİ; ALLAH’IN EMRİ, GÜÇ VE KUDRETİN TA KENDİSİDİR
ÇIKAR SAVAŞLARI MI? 3. DÜNYA SAVAŞI MI?
YAHUDİ SOYKIRIMI VAR MIDIR? YOKSA BİR EFSANE MİDİR?
GÜNEYDOĞU SORUNUNU, İSLAM KARDEŞLİĞİ VE ÇANAKKALE RUHU ÇÖZER
GÜNEYDOĞU’DA KADIN OLMAK! ÜZÜNTÜ VE GÖZYAŞI, KADININ KADERİ DEĞİLDİR
BAŞLIK PARASINA HAYIR! ADALET İSTİYORUM! OKUMAK İSTİYORUM!
TÜRKLER VE KÜRTLER, DİN KARDEŞİ, KAN KARDEŞİ, DOST VE AKRABADIR!
KIBRIS TÜRKİYE’NİN NEFESİ, YUNANİSTAN’IN HEVESİDİR.
ÇANAKKALE; YOK EDİLMEK İSTENEN BİR MİLLETİN, VAR OLMA MÜCADELESİDİR.
TÜRK VE İSLAM SEVDALISI HİÇ BİR İNSAN AVRUPA BİRLİĞİNİ İSTEMEZ
ÜÇ TARAFI DENİZ, DÖRT TARAFI DÜŞMANLARLA ÇEVRİLİ TÜRKİYE
TÜRK KİMDİR? 17 İMPARATORLUĞUN TORUNLARI 235 MİLYON MU?
TÜRK-KÜRT SAVAŞI MI? ASLA! BARIŞ GÜVERCİNLERİ SEN ÇOK YAŞA!
AKDENİZ’DE RUSYA, AMERİKA VE OSMANLI TORUNLARININ SAVAŞI!
KEMALİZM NEDİR? DİNE KARŞI MIDIR? KÜRT SORUNUNUN SEBEBİ VE KAYNAĞI MIDIR?
IŞİD Kimdir? ABD Ortadoğu’ya Barış Getirecek Mi?
ORTADOĞU, MEZHEP SAVAŞLARI VE TÜRKİYE’NİN DURUMU
Diğer Yazarlar

YENİ YIL – 2016 – KAR - DAVRAZ – KOSGEB - TARIM
YALVAÇ
Laiklik Kafirliktir
Güvenilir ülke statüsü
“BOMBA” ÖNERİLER
TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?
OKULLARIN MÜFREDAT PROGRAMI DEĞİŞİRKEN AKLIMIZA GELENLER
TÜRKİYE NEDEN MİLLİ BİR KAHRAMANINA SAHİP ÇIKMAZ?
Anayasa’ya neden " Evet " diyorum?
BU VATAN BENİM! VER-ME-YE-CE-ĞİM
MEKKENİN FETHİ VE DENSİZLER
ISPARTA KAYBETMEYE MAHKUM MU?
Trump’ın saçları lüle lüle Obama sana güle güle!
SUÇLU ARANIYOR!!!
Türkiye Derin Denizlerde
BİZ Mİ EKSİĞİZ YETKİLİLER Mİ ?
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Hava Durumu ( Isparta )
Bugün
11°C - 24°C
Perşembe
9°C - 23°C
Cuma
12°C - 23°C
Cumartesi
11°C - 25°C
Namaz Vakitleri ( Isparta )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:1805:1312:5516:5020:2422:09

08 Haziran 2016 Çarşamba
Röportajlar
'Benim fuara gidecek babam yok, Başkan Amca'
                "Elma Hükümdarlığı Eğirdir" isimli kitabı arkadaşında gören İzmir yaşayan İbrahim Saka,...
»
»
»
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,28ms