Bugün - 20 Ocak 2017 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.nokta32.com Logo
-
Isparta 24°C
Yazar Detayları

   - Gökbayrak’tan Demirkubbe’ye Azerbaycan İsrail ilişkileri!

Gökbayrak’tan Demirkubbe’ye Azerbaycan İsrail ilişkileri!
Yazı Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe

Yahudi asıllı Fransız gezgin, oryantalist yazar David Léon Cahun (1841-1900), tarihi romanlar ve araştırma kitaplarıyla ünlü. 'Gök Bayrak” (1876) adlı romanı ile “Asya Tarihine Giriş, Türkler ve Moğollar” (1896) adlı araştırma kitabı, Türkçeye çevrildiğinde devrin Türkçülerine büyük esin kaynağı olmuş, temel başvuru kitabı haline gelmişti. Ülkemizde "Gök Bayrak" romanıyla tanınan Leon Cahun’un, ‘Türkler ve Moğollar' kitabı Türk tarihi açısından olduğu kadar, Türkçülük açısından da önemli kabul edilir. Leon Cahun'un bu çalışması, eski Türk tarihi sahasında önemli referanslardan biri olarak hâlâ değerini korur. Asıl adı Moiz Cohen olan bir başka Musevi, Tekin Alp müstear ismiyle, Osmanlı İmparatorluğu'nun içinde hızla büyüyen Türkçülük fikrinin neredeyse bayraktarlığını yapmıştır. Yahudilerin Pantürkizm’le ilgisi yadsınamaz.  (Bkz. http://www.haber10.com/yazar/omur_celikdonmez/mezmurdan_mem_u_zine_ya_da_edebiyatin_etnik_sefilleri-40490 )

Bu tarihi perspektif Türkiye İsrail ilişkileri ve Azerbaycan İsrail ilişkilerini anlamamızı kolaylaştırabilir. Robert Swift; ‘İsrail’in gizli Müslüman dostu; Azerbaycan’ konulu makalesinde; İsrail ve Azerbaycan’ın ayrı ayrı “İran’ı varoluşsal bir tehdit olarak gördüğünden beri” doğal müttefik haline geldiğinden söz eder. Azerbaycan, Petrol zengini Hazar Denizi üzerinde yer alan, enerji ithalatının kaynağı olan Rusya’ya karşı bir alternatif arayan Batılı hükümetler tarafından elde edilmeye çalışılan bir devlet. İsrail petrol alımlarının çoğunu (yaklaşık yüzde 40’ını) Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattı üzerinden alıyor. İsrailli uzmanlara göre, İsrail enerji güvenliğine çok önem veriyor. Bu, İsrail’in Kafkasya devleti ile yakın bir ilişki sürdürmesine neden oldu ve 1991 yılında bağımsızlığını ilan ettikten kısa bir süre sonra Azerbaycan’ı tanımasına yol açtı. Azerbaycan’ın Yahudi devleti ile ittifakı sıcak karşılaması için yeterli neden mevcut. Birinci neden İran'ın kuzeybatısında yer alan cenubi yani güney Azerbaycan’da yaşayan Türk nüfustan dolayı, İran rejiminin Bakü’ye mesafe koyması, ikinci neden ise Dağlık Karabağ savaşı esnasında ve sonrasında İran’ın Azerbaycan’ın rakibi Erivan yönetimi ile geliştirdiği her türlü siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkiler. İsrail Azerbaycan’a “İran’ın ortak kontrolü, yüksek teknolojili İsrail ordusuna erişim ve Yahudi lobisinin ABD’deki Ermeni diasporası baskısını engellemesi” teklifleriyle yaklaşmış durumda. (Bkz. http://www.dunyabulteni.net/yazar/robert-swift/20426/israilin-gizli-musluman-dostu-azerbaycan )

Azerbaycan eski SSCB ülkeleri içerisinde İran ile ortak mezhep içerisinde yer alan tek ülke konumunda. Hem etnik hem de mezhebi bir ortak paydası var. İran Azerbaycan İsrail ilişkilerini yakından takip ettiği gibi rahatsızlığını da her fırsat ve her platformda ifade ediyor. Şubat 2012’de Azerbaycan’ın, İsrail’den 1.5 milyar dolar değerinde askeri teçhizat satın aldığına dair basında çıkan haberlerin ardından İran, Tahran’daki Azeri büyükelçiyi çağırarak konu hakkında açıklama istemiş ve daha önce de Mossad ajanlarının Azerbaycan topraklarında faaliyetlerde bulunduğunu öne sürerek Azeri büyükelçiyi çağırmıştı. İran’ın bu diplomatik tepkisinden kısa bir süre sonra 14 Mart 2012’de Azerbaycan’da ABD ve İsrail büyükelçiliklerine saldırı planladığı şüphesiyle, İran Devrim Muhafızları’yla işbirliği yapan 22 Azerbaycan vatandaşı 22 kişi, Azerbaycan'a ihanet etmek, İran için casusluk yapmak ve diğer ağır suçlamalarla gözaltına alınmıştı.

Azerbaycan İsrail arasında siyasi yakınlaşmayla birlikte ticari ilişkiler dikkat çekiyor. Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Yaver Camalov’un, İsrail'den "Demir Kubbe" hava savunma sistemi alacaklarını açıklaması önemli bir gelişme ve muhtemelen Ermenistan ve İran’ın olası füze saldırılarından korunmayı amaçlıyor. Azerbaycan’ın satın almaya hazırlandığı "Demir Kubbe" hava savunma sistemi, ya da bilinen diğer adı ile Iron Dome, 2005 yılında başlatılan çalışmalar sonucu 2011'de hizmete giren, İsrail'in yerli yapım Hava Savunma Füze sistemi, Gazze başta olmak üzere, Lübnan'a karşı da kullanılmak için tasarlanmış bu füzeler test aşamasında 10 füzeden 8'ini başarı ile vurmuştu. Maliyeti 400 milyon dolar civarında olan Iron Dome (Demir Kubbe) hava savunma füze sisteminin, 300 milyon dolara yakın bölümü ABD tarafından karşılandı.

Demir Kubbe sisteminin etkili menzili asgari 4 km, azami 70 km, gelişmiş radarı sayesinde fırlatılan mühimmatı tespit ve teşhis ettikten sonra, mühimmatın hızına göre hangi bölgeyi vuracağı hesaplanıyor ve havada takip edilen mühimmat imha ediliyor. Ancak uzmanlar sistemin çokta başarılı olmadığını, İsrail'in geliştirdiği bu füze koruma sisteminin, Hamas roketlerine karşı bazen etkisiz kaldığını, özellikle menzil sorunu yaşandığı belirtilen sistemde, başkent Tel Aviv ve önemli tesislerin korunması sorunsuz gerçekleşirken zaman zaman diğer şehirlerde atılan roketlere karşılık verilemediğine, sistemin harp başlığı taşımayan roketlere karşı takipte zorlandığına, dikkat çekiyor. (Bkz. http://www.kokpit.aero/israil-demir-kubbe-sistemi ) Aslında Türkiye’nin de benzer bir hava sistemi mevcut. Aselsan’ın ürettiği ve “Korkut” adı verilen hava savunma sistemi ile yine Aselsan’ın ürettiği “Serhat” adlı radar sistemi bir araya getirildiğinde İsrail’in Iron Dome (Demir Kubbe) hava savunma füze sistemine benzer bir işlev üstlenebiliyor.

Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Yaver Camalov, 28 askeri fabrikada bin 160 çeşit silah ve mühimmat üretildiğini, artık ihracata da başladıklarını, aralarında ABD, Güney Kore ve Afrika ülkelerinin bulunduğu  birçok bölgeye savunma sanayi ürünleri sattıklarını, Bir yandan da yeni projeler üzerinde çalıştıklarını, uzun menzilli 'hava-hava' ve 'hava-yer' tipli füzeler üretmeyi planladıklarını, ayrıca elektromanyetik itiş silahlarının üretimine başladıklarını, bu silahların, düşmanın 2 kilometre yarıçapında bulunan tüm araç ve gereçlerini imha edecek kapasitede olduğunu ve en önemlisi Demir Kubbe hava savunma sisteminin alımına yönelik Azerbaycan ve İsrail arasında mutabakat olduğunu ve sistemin alımı için çalışmalar devam ettiğini söylüyor. Anlaşılan o ki Türkler ve Yahudiler birbirinden vaz geçecek değil! Bu anlamda Türkiye’nin Irak ve Suriye jeostratejisini, İsrail’in desteklediği söylenebilir.

Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39
omurcelikdonmez@hotmail.com

 
İletişim E-Posta: omurcelikdonmez@hotmail.com - Telefon:


 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

Trump’ın saçları lüle lüle Obama sana güle güle!
TSK’nın NATO ısrarı FETÖnün NATO aşkı!
Bahçeli ve Kılıçdaroğlu Fetöcü suikast timlerinin hedefinde!
Kırgızistan’da Türk kargo uçağını kim düşürdü?
Gökbayrak’tan Demirkubbe’ye Azerbaycan İsrail ilişkileri!
İsrail Yemenli Yahudi çocuklarını hangi örgüte yerleştirdi?
16. Türkmen Tugayı Sincar’da PKK’ya geçit vermez!
Rus uçağını Işid’in Kafkas Emirliği mi Kafkasya’daki fetöcüler mi düşürdü?
Frenk illeri viran Tatar Türkü Romanya’ya başbakan!
Ankara Moskova Bakü üçgeninde diplomasi cinayetleri!
Andrey Karlov suikastçısı Nurculuktan intihar eylemciliğine nasıl geçti?
Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u Moon tarikatı öldürdü!
RUS BÜYÜKELÇİYİ KİM VURDU?
Paris’te PKK infazcısını ya da Seyyid Rıza’yı kim öldürdü?
Yahudi asıllı yazar Beki İkala Erikli neden öldürüldü?
Olası ABD Çin savaşında Doğu Türkistan ve Türkiye!
İstihbaratçı imamlar Almanya ve Hollanda’yı korkuttu!
İslamcıların Halep komedisi İran’a dur Ruslara vur!
Türkiye’nin eksen değişikliğine terör faturası!
Türkiyeli İslamcıların Suriye’de İran’la imtihanı!
Türkiye Rusya ittifakı ABD’yi Halep’te sıkıştırdı!
Dürziler Türk yeni Özbek Cumhurbaşkanı Putinci!
İngiliz Sosyalistler ABD’nin küresel saldırısına hazırlanıyor!
Suriye’yi hedef olmaktan Türk Dışişleri kurtardı!
Rusya Dışişleri Bakanı Suriye’yi hedef gösterdi!
İsrail’i yakanlar Adana’yı yaktılar Erdoğan’ı da kaçıracaklar!
İsrail’i kim yakıyor ?
Malcolm X ve Yaser Arafat’ın dostu Fidel Castro!
Avrupa Birliğinde Türk düşmanlığı politikalarının sosyolojik tabanı!
Avrupa Birliği mezarını kazıyor!
İsrail Tunuslu Yahudi’yi Ankara’ya neden Büyükelçi atadı?
Türkiye Ermenileri patrik seçimi Kafkas barışını yakından ilgilendiriyor!
Atlantikçi Avrupa'nın sınır güvenliği tehlikede!
Avrupa hasta Ermeniler yasta Türklerin işi ayna çal çal oyna!
Trump Amerika’nın Gorbaçov’u olur mu?
Türkiye İsrail ve Rusya’nın desteklediği Trump başkan oldu!
Ermeni mülteciler Dağlık Karabağ’a yerleştirilecek mi?
İran’a göre Türkiye Irak’ta blöf yapıyor!
Türkiye’nin Gözü Ortadoğu’da, Kulağı Balkanlarda!
Erdoğan Ruslara göre İslam Halifesi!
Türkiye Rusya ile Irak’a müdahaleyi görüşüyor!
Abdülhamit’ten Erdoğan Erdoğan’dan Hitler çıkarma operasyonu!
Rockefeller ve Rothschild’in Ortadoğu kavgası!
Darbenin amacı TSK ile PYD’yi Suriye’de müttefik yapmaktı!
CIA üçüncü dalga darbe hazırlığında!
Türkiye’nin yeni paradigması her gün Aşura her yer Kerbela!
YPG’nin bombalanması ABD ve NATO'ya darbe!
Irak’ta direnişin yeni adı Nakşibendi ordusu!
Türkmen devleti Türk-İngiliz petrol ortaklığına bağlı!
Çılgın Türkler Rusya ile Musul’a girer mi?
Musul haberlerinde İran dezenformasyonu!
Türkiye Musul’da IŞİD firarda!
Kağızman’a ısmarladım Hazar Türkü Bob Dylan gele!
MİT uyumasın ABD Erdoğan’a suikast planlıyor!
Adil Öksüz’ü İncirlik ABD üssünde arayın!
Suriye’de barışın anahtarı Türk-Rus ilişkileri ve Avrasya enerji jeopolitiği!
Musul’da İngiliz Türk işbirliği ABD’ye karşı!
Türkiye’nin Suudi Arabistan operasyonu!
Başika’daki Türk askerini Kürtler savunuyor!
Türkiye’den kaçan dört bin FETÖcü Kırgızistan’da!
İngiliz Şia’sının yeni oyunu Irak’ta Coniye dur Türk’e vur!
Lozan tartışması boşuna değil TSK Musul’a yürüyor!
Suudilere ABD vurdu Türkiye sevdi!
IŞİD savaş stratejisini Türkiye’ye göre şekillendiriyor!
İngiltere Türkiye’nin Suriye harekâtını destekliyor!
Terörün Fransızcası mülteciye geçit yok!
Bosna Hersek’te savaş kapıda!
Amerika’nın Kürtleri Türk ordusuyla savaşır mı?
CIA Mossad ve MI6’nın sızdığı tarikatlara operasyon!
Salih Müslüm Türkiye’nin ‘Suriye Türkmenleri’ politikası yanlış!
İslamofobi Avrupa’ya uygun İslam arayışında!
ABD destekli PYDsiz el Bab Türkiye için kebap!
Musul’a Türk ordusu Avrupa’nın Türk korkusu!
Kimse Caz yapmasın TSK Rakka’da ABDnin rakkasesi olmaz!
İstihbaratta Avrasyacı reis dönemi başlıyor!
Cumhurbaşkanlığından tasfiye sinyalleri geliyor!
İsrail'e göre TSK ABD’nin karizmasını çizdi ama Trump Türk dostu!
TSK av sezonunda hedef İngiliz teröristler!
İçişleri Bakanı neden istifa ettirildi?
Biyolojik saldırı Menbiç’te öldürülen Amerikalılar yüzünden mi?
Suriye’de Amerika’nın ipini Türkiye çekti!
Cerablus’tan nükleer enerjiye Türkiye hamlesi!
Avrupa Türklerini Zor Günler Bekliyor!
Cerablus savaşında Türkiye Amerika rekabeti!
FETÖcü Siber Casusluk!
MİT Şam’da Gözler Erdoğan’da!
İttihat ve Terakki’den AK Parti’ye Damat Kuşatması!
Batı Türkiye’yi Terör Destekçisi ve Çocuk İstismarcısı Gösteriyor!
Darbenin fay hattını tetikleyecek FETÖcü hücreler!
Darbenin fay hattını tetikleyecek FETÖcü hücreler!
Selvi’nin Amerika’yı Keşfi ya da Cumhurbaşkanına Suikast Olabilir mi?
Rus Doğalgazı Karadağ ve Suriye Barışının Anahtarı mı?
Esad Erdoğan ve Putin’i Şam’da Namaza Bekliyor!
Putin’e jest Orta Asyalı Mülteciler kapı dışarı!
Moody’s desteğiyle Erdoğan Putin’e nerde kalmıştık der mi?
Amerikalı Kadın Ajanların Dayanışması!
Suriye’de FETÖ süreci ve Semih Terzi!
Kürtlerin FETÖyle imtihanı ve Türkmen Cephesinin başına gelenler!
Türk cumhuriyetlerinde darbe olmuş haberimiz yok!
Bugün 26 Mayıs 1960 yarın günlerden ne
CIA'nın FETÖ Projesine Küresel Darbe!
our boys have done it madem öyle Yankee go home
Darbede Suudi Parmağı!
Afganistan'dan Türkiye’ye Uzanan Darbenin İzleri!
Hakan Fidan Nasıl Başbakan Olacaktı?
Türkiye’yi Avrasya’dan Atlantik Rotasına Çeviremediler!
Dar beyi ben biliyor dum MİT Emniyet ve Genelkurmay nasıl bilmez?
Darbenin Mimarı ABD Eski Türkiye Büyükelçisi Francis J. Ricciardone mi?
CIA Kalkışmasına Derin Devlet Derin Millet Darbesi!
CIA NATO GLADYO FETÖ Darbe Girişiminin Arka Planı!
Türk Rus İsrail İlişkilerinin Mimarı Enerji Jeopolitiği!
NATO’nun IŞİD Maskesiyle Türkiye Operasyonu!
Rusya İle Anlaşan Türkiye Terörle Vuruldu!
İran Suriye’de Darbe Peşinde mi?
Başkanın Adamları İngiltere ile İsrail’i savaştırıyor!
Avrupa Birliğini Osmanlının Torunu Parçaladı!
Katolikler Ortodoks Kilisesini böldü!
Suud ve Türkiye’nin ortak dostu İsrail!
ABD İslam Düşmanlığını Körüklüyor!
Ali Kemalin Torunu Boris Johnson Avrupa Birliğine Karşı!
Jo Cox AB Türkmen Dağı Rusya kurbanı!
Musul- Kerkük Türkmen ili Olmadıkça IŞİD Yenilmez!
Kürtler Türkiye’nin Öncü Güçleri!
Mücadele Birlikçi Altan Tan HDP’yi tasfiye edebilir mi?
Eşcinselleri IŞİD Değil ABD Katletti!
İnönü’yü Taşlayanlar Darbecilere Çalışmıştı!
ABD Uçakları Düştü İsrail Karıştı!
Fırat’ın ötesi kırmızı çizgiydi şimdi kırmızı nokta!
Diploma darbesi Türk-Rus ilişkilerini nasıl etkiler?
Türkiye’nin darbe, Kazakistan’ın Kürt sorunu mu var?
AB’nin Göç Restine Merkel’in Soykırım Resti!
Rusya Musul Üzerinden Kime Yol Gösteriyor?
Dış Politikada Revizyon: Rusya ile Barış, Amerika ile Savaş!
Akif’in Kurduğu İhvanı Müslim’i Türkiye mi Bitirdi?
Putin Türkiye’ye Kapı Araladı mı?
Türklere Ham Çökelek Kendilerine Ham Petrol!
IŞİD’in Bomba Malzemeleri Türk Şirketlerinden mi?
IŞİD (DAEŞ) Rus Askeri Üssünü Yok etti!
Kürdistan Tartışmalarında Son Durum Nedir?
Sivilleri öldürmek savaş suçu olmaz diyen Amerikalı Türkiye’de!
Irak’ta Halife İran’da Mehdinin Zuhuru!
Amerika Suudi İlişkileri Çıkmazda!
Atlantikçi Ordu Partili Cumhurbaşkanını Selamlıyor!
Türkiye Irak’a girmedi değil ABD sokmadı!
Milli istihbaratın Yeni Patronu Kim?
Avrupa Vize İle Göç Ödemesinde Neden Kıvırıyor?
Avrupa vize ile göç ödemesinde neden kıvırıyor?
Türkiye İsrail İlişkilerini İran Nasıl Görüyor?
ABci Panamacıları Avrasyacı Pelikancılar dövdü !
İranlı Generalleri Suriye’de Rusya mı Öldürüyor?
Davutoğlu’na Avrasya Darbesi mi?
Milli Savunma Bakanı Başbakan olur mu?
Davutoğlu sonrası Mehmet Ali Şahin Başbakan!
Anglosaksonlar Öcalan’ı piyasaya sürüyor!
ABD başkanlık seçimi Türkiye’de siyasi kriz tetikliyor mu?
Pentagon’un YPG İsrail ve Rusya’nın IŞİD aşkı!
Misakı Milli’ye giden yol Kerkük’ten Tuzhurmatu’dan geçer!
Kürdistan İslami Toplum Partisi (Komela) Türkmen Düşmanı Olamaz!
Tuzhurmatu’dan Türkmen federe devletine!
Rusların Kafkaslarda Kürdistan Oyununu Öcalan Bozdu!
IŞİD (DAİŞ) Türkiye’ye karşı neden azdırılıyor?
Ayetullah Seyyid Hasan Ameli Türklere savaş açtı!
Darbe söylentileri ve MHP Kongresi!
Hangi Lider Musul İçin Türkiye’den Yardım İstedi?
Ukrayna’nın Yahudi Başbakanı Kırım’ı Ruslardan Alabilecek mi?
Suudi Arabistan Adaları Türkiye’ye Verecek mi?
Irak’ta Türkmen federe Devleti mümkün mü?
Azerbaycan Ordusu'nu Rusya Silahlandırdı!
Rusya Ermenistan’ın Karabağ’dan çekilmesini istiyor!
Ben Bir Göçebeyim Egemenlik Neyime?
Dağlık Karabağ’a Karşı Güney Osetya mı?
Türkiye özel kuvvetleri Dağlık Karabağ’da!
Avrupa’da Üstün Irk Zaafının Kurbanı Yahudiler!
Japonlar IŞİD’e neden ilgi duyuyor?
ABD –İsrail Savaşından Brüksel Patlamasına Rıza Sarraf’ın Rolü!
Sykes Picot’u Suriye Kürt federasyonu baltalıyor!
Rusya’nın Suriye ricatı taktik yenilgidir!
Suriye federasyonunda Rusya dışarı Türkiye içeri!
Amerika’nın Ankara’da Bombalı Barak Obama Ayarı!
ABD Başkanlık seçiminde Yahudiler Yahudi’ye karşı!
Yahudiler Obama’yı neden çizdi?
Ricciardone CIA’nın Ortadoğu Şefi Ama Annesi Onu Rektör Sanıyor!
İran’ı Kurtaran Azeri Neden İdam Edilecek!
STRATEJİK SABRIN SONUCU İRAN TÜRKİYE’YE DÖNDÜ!
Rus İstihbaratçıyı Lübnan’da Türkler mi Öldürdü?
İran derin devleti seçim sonuçlarından rahatsız!
Musul Barajı Yıkılırsa II. Nuh Tufanı Bekleniyor!
Sadr Hareketi İbadi Hükümetini İndirebilir!
IŞİD Türkiye’nin Lejyoneri mi?
Türk Askerleri Sultan Murat Tugayı’yla Suriye'de!
Robert Fisk’ten Suriye Hikâyeleri!
PYD’yi Bombalayan Rusya Muhaliflere Grad Füzesi Sattı!
Delta Force Vurulunca Ankara’da Bombalar Patladı!
17 Şubat Suikastının Azerbaycan Güvenliğine Etkisi!
Emperyalizmin Bombalı Ankara Çıkartması!
Rusya-İran İttifakı Yok Rusya-Türkiye İle Savaşmayacak!
ABD Halep’i Türkiye PYD’yi Vurdu!
İran’ın Ortadoğu’daki Kılıcı Kasım Süleymani Öldü mü?
Kafkaslardan Fars Körfezine Türkiye İran Rekabeti!
Genelkurmay başkanı Riyad’da ordu Suriye’de!
Ruslar Mısırda düşen uçaktan Türkleri sorumlu tutuyor!
BOP ve Dinlerarası Diyalog İran’a emanet!
PKK Kandil’den Ermenistan’a taşınır mı?
ABD Suriye cenazesini Cenevre’de kaldırabilecek mi?
Bir Joe Biden Geçti Yarama Bastı Geçti!
Türkiye Kırım Taburu’nun Neresinde?
Cerablus Derdi Obama’yı Gerdi!
Türk Ordusu Cerablus’ta Amerika Yasta!
Ruslar Kıbrıs’ta çözüme karşı!
Rus Patriği Kirill Müslüman mı?
Yaptırımların Kaldırılmasının Kafkaslardan Ortadoğu’ya Etkisi Ne Olur?
Almanlar; fail IŞİD değil ABD şüpheli!
ABD’nin Türkiye Kumpası ve Rusya’nın Masumiyeti!
Sultanahmet Sonrası Türk Ordusunun Suriye Seferi Şart Oldu!
Putin Kendine Geldi - Abhazlar Çıldırmış Olmalı!
Güney Kafkasya’da Amerika ve Rusya’nın Üs Savaşı!
Suriye ve Musul’da ABD Takozu!
Kürtlerin Bağımsızlık Sigortası Petrol ve IŞİD!
Türkiye’nin Libya Operasyonu Ne Anlama Geliyor?
Rus Tiranlarını Kim Öldürüyor?
Şeyh Nemr Bakır En-Nemr Amerika’nın Nesi Olur?
Musul Savaş Sebebi!
Bulgaristan’da Neler Oluyor?
Rusları Suud Petrolü Kurtarıyor!
Avrasya’nın geleceği ve Özyönetim talebi!
Azerbaycan’la Savaşmayan Ermenistan’da Rusya Darbe Yapar!
Eskortu Rus Olanın Takozu İran Olur!
T S K Sınır Dışında Şehir Savaşlarına Hazırlanıyor!
Türkiye Molla Mustafa Barzani’yi Neden Destekledi?
Putin’in hastalığını, İsrail’le ilişkileri önce ben yazdım!
Amerika Şaşırdı, Başika’da Sabrımızı Taşırdı!
Haçlı Avrupa, Birleşik İslam Ordusu'ndan Korktu!
Birleşik İslam Ordusu Kuruldu İran Yok!
Barzani - Öcalan Görüşmesinden Operasyon Çıktı!
MOSSAD’ın Türkiyeli Başkanı İşi Bıraktı!
Rusya Azeri Petrolüne Saldırdı, Türkiye Musul’la Cevap Verdi!
Türkiye Musul’u Teslim Alacak!
Türk Silahlı Kuvvetleri Hint Okyanusunda!
IŞİD Petrolü Rusya’yı Nasıl Vurdu?
Uçak Krizi ve Mülteci Silahı Avrupa’yı Teslim Aldı!
Mağrib Cephesinde Polisario Gerillaları
Faşist Avrupa ile Komünist Rusya Kıbrıs’ta Türklere Karşı!
Putin’e Söylesinler, Her An Kafayı Sıyırabilir!
Berlin Paris Hattında Kıvır Avrupa Kıvır!
Krizin siyasi sonuçları: Rusya Türkiye ile savaşmayacak!
Ben Demiştim Rusların da Uçaklarını Düşürürler!
BM: Türkiye Suriye’ye Girebilir!
Sömürgeci Fransa’ya Mali’de Tuareg Darbesi!
Türkiye IŞİD’in Neresinde?
Türkiye Amerika’nın yalancısı mı?
İngilizler Türklere neden istihbarat verdi?
Belçika IŞİD yuvasıyken Fransa kimi kandırıyor?
Ankara-Paris Patladı, Sırada Tiran-Berlin Var!
Suriye’de anlaşma olmazsa savaş kapıda!
Mısır’a dikkat edin her an patlayabilir!
Faşizm ve ırkçılık Avrupa’nın icadıdır!
Mısır’da Rus uçağını İngilizler mi düşürdü?
Kıbrıs’ta Rumlar silahlanma, Türkler ezan yasaklama peşinde!
İşçi Partili Jeremy Corbyn Diktatör Sisi’ye sert çıktı!
İngilizlere Göre HDP Seçimi Neden Kaybetti?
Müjde Ar CHP’nin başarısızlığını açıkladı, Kılıçdaroğlu gidiyor mu?
Türkiye seçimini dışarıdan nasıl gördüler?
Halkın Seçim Tokadı Kime?
Suriye Politikası Değişmek İçin Koalisyonu Bekliyor!
Kıbrıs’ta müzakereler ve Zorlu Töre gerçeği!
İngiltere’ye karşı Türkiye Arabistan bloku ve Petrol!
Aşk adamı McGurk IŞİD’in başında!
Kıbrıs’ı İngilizlere satan II. Abdülhamid’i kim affedecek?
Ben söylemiştim: IŞİD’in Adıyaman Tugayı var!
Saldırının sonuçları: Bölünme derinleşti Ak Parti Oyları düştü!
Ankara bombası NATO’nun işgal planı mı?
Kerkük’te Türkmen istihbaratçıyı kim öldürdü?
Putin ile Erdoğan’ın Suriye anlaşması!
Azerbaycan Rusya’yı Suriye’de destekledi!
Hava ihlali bahane Ruslarla savaşmak şahane!
Erdoğan Avrupa’da Türkiye Suriye’de!
Ruslar Suriye’de ABD’nin Delta Force birliklerini vurdu!
PKK Kandilden Kerkük ve Rojava’ya geçti!
Türkiye Rojava Kürt Kantonunu destekleyecek!
Şırnak Kerbelaya döndü Rusya Suriye’yi böldü!
Hac faciasının perde arkası!
Seçime doğru partilerin liste savaşı!
Ak Parti Kongresini batı nasıl gördü?
Türkiye ilgilendi Amerikalı Kızılderililer Müslüman oluyor!
Apo Kandil’deki PKK’dan korkuyormuş!
Kırk katır mı kırk satır mı? Darbe mi İç savaş mı?
İngiltere uyardı Türkiye askeri darbeye mi gidiyor!
Yürekleri dağlayan Dağlıca kimin işi?
Boşnak direnişin öncüleri yok mu ediliyor?
Mülteciler can Macar-Magyar-lar din derdinde!
Türkler Tayland’ı neden patlattı?
CIA’nın taşeron örgütü El Kaide IŞİD’e karşı!
İİngilizler ve Fransızlar Türk Ordusunu kışkırtıyor mu?
Arnavutluk Müslümanları Türkiye’den ne istiyor? (Gezi Notları I)
Kosova’yı tanımayan ülke kalmayacak!
İran neden Barzani düşmanı oldu?
Kandilde öldürülen Alman ajanlar!
Türkiye’de Ak Parti Kuzey Irak’ta KDP tasfiye mi ediliyor?
Türkiye kiminle savaşıyor bilen var mı?
IŞİD’in Adıyaman Tugayı
AKP-CHP’ye ilk darbe IŞİD’den, AKP-MHP’ye PKK’dan gelecek?
Irak ve Suriye’de Kürt Devletine adım adım!
Çin’in Uygurlara zulmü ve Türkiye’nin suçu!
Arnavutlar, Boşnaklar, Çeçenler, Tatarlar cihat peşinde!
ABD planı: Irakta geniş tabanlı, Suriye’de Esad’sız hükümet!
Suudi istihbarat savaşı ve eşcinsel Suudi prensin darbe çağrısı!
Tayyip Erdoğan-Celal Doğan görüşmesinin perde arkası ve Suriye’deki gelişmeler!
PYD yolu açacak TSK IŞİD’i süpürecek!
Siyonist Yahudiler Yunanistan’ı batırdı!
AKP- MHP Koalisyonu kuruluyor-TSK Suriye’ye giriyor!
ABD’nin stratejik ortağı IŞİD, eğit donat partneri PYD
Filistin Vatikan Flörtü –Ezidi Göçü-Türkiye’nin IŞİD bölgesine müdahalesi!
Amerika’nın Kürt Koridoruna Türkiye’den IŞİD Darbesi!
Rus kamu firması Inter RAO Ermenistan’ı karıştırdı!
Türkiye istedi İsrail Mursi’yi ipten alacak!
Amerika’nın Barak Obama Ayarı!
Türkiye’nin Suriye’deki güvenlik bölgesi Kürt Kantonları mı?
Hizbüt-Tahrir kimdir ve Orta Asya’da neden yasaklanıyor?
Kürt Kantonları Türkiye’yi bölecek mi?
Rusya Srebrenitsa ve Dağlık Karabağ kamburlarından kurtuluyor! Ya Kırım?
Gül Ana Muhalefet Partisi Ak Muhalefete start verdi!
Rusya Sırpları çizdi Arnavutlar isyanda!
Diyarbakır’ı karıştıran hain el İngiliz istihbaratı mı?
Papa Bosna’da asasını kırdı Ak Parti Türkiye’de seçim kaybetti!
Seçimi kim kazandı Ak Parti neden kaybetti?
Türkiye’de seçim Suriye’de savaş Irak parçalanıyor yavaş yavaş!
Seçim öncesinde Kırım Tatarları ve Avrupa’nın geleceği!
Amerika Suriye’de El Nusra’ya neden karşı?
Avrupalı Cihadcılar Bulgaristan’ı mesken tuttu!
Almanlar Boşnakları Ruslar Sırpları Eğitiyor!
İran; Irak’ta ve Suriye’de yenildi Rojhilat’da saldırıyor!
Pensilvanya’nın Gölgesinde Türkiye Seçimleri ve Kürtlerin Geleceği!
Ortak Arap Gücü Amerikan değil İngiliz projesi!
Türkiye’nin Ermeni tehciri ve kayıplarına ilişkin resmi tezi değişiyor!
Rus doğalgazı Balkan barışını korur mu?
Enerji Tröstleri PKK’yı TBMM’de, Türkiye’yi Suriye’de İstiyor!
İslam’ın Resmi Din Olduğu Karadağ’a İstihbaratçı Büyükelçi Atandı!
Amerika; Rus-Alman ittifakını Balkanlardan vuracak!
Avrupa’da Çingeneler Zamanı veya Müslüman Çingeneler!
Vehhabiler Yunanistan?da Ehli Sünnet Düşmanlığı Yapıyor!
Balkanların Yeni Fay Hattı Makedonya!
Amerika Balkanları Selefi Arnavutlarla mı Patlatacak?
Ve İran Amerika?ya Teslim Oldu İmamette Hilafette Türkiye?de!
Elektrik krizi ve İstanbul saldırıları hangi ülkenin işi?
II. BALKAN SAVAŞI ÖNCESİNDE TÜRKİYE KİMİN YANINDA?
Türkiye Yemen?de İran?a Kırmızı Kart Gösterdi!
Amerikalılar İtiraf Etti Uzaylılar Türkçe Konuşuyor!
Paralel Yapının Ak Parti operasyonu Gökçek ekibinin tasfiyesi mi?
Yunanlılar Frankfurt?u yaktı!
İngilizler Ortadoğu?da Partnerini Seçti: Türkiye!
Türkiye Diyanet?in Umre programı üzerinden İsrail?le diyalog halinde!
Türkiye Amerika?nın Uzattığı Musul Havucunu Yer mi?
Türkiye Amerika?nın uzattığı Musul havucunu yer mi?
Amerika Musul?a İncirlik Üssünden İncir Dikemeyecek!
Alman ordusu IŞİD?e eğitim verdi mi?
MİT Müsteşarı Hakan Fidan?ın Adaylık Serüveninin Arka Plan Analizi!
İran Destekli Irak Ordusu Musul?a Amerika?dan Önce Saldıracak!
Amerika Suriye?de Çark Etti Türkiye Esad?ı Fark Etti!
Putin Sisi?yi baştan çıkardı Mısır Rus yörüngesinde!
Türk Ordusu Katar?da Türkiye Körfez?de Konuşlanıyor!
PKK Suriye ve Irak?ta Değil Türkiye?de Silahları Toprağa Gömecek!
Suud Kralından Erdoğan İle Sisi?yi Barıştırma Seferberliği!
Iraklı Şiiler Peşmerge?nin Elindeki Kerkük?e Saldıracak!
Çin Füzeleri Türk Savaş uçaklarını nasıl düşürdü?
IŞİD Petrolü Türk-Kürt İmparatorluğunu Finans Ediyor!
Türkiye CIA?nın Süleyman Şah Operasyonunu Etkisizleştirdi!
Amerika Türkiye?yi Bombalamaktan Son Anda Vazgeçti!
Barzani Kerkük?ü Şii Milislere Kaptırdı!
Kırk Satır mı Kırk Katır mı ya da Hizbullah mı Işid mi?
Netanyahu açıkladı; Ortadoğu dağılıyor devletler çöküyor!
Trablusgarp? a Gidecek Mustafa Kemal Aranıyor!
Suudiler Amerika?ya Savaş Açtı! Türkiye Ne Yapacak?
İran Kürtlerle Suriye?de, Suudiler Husilerle Yemen?de Savaşıyor!
Amerika kıyamet (Armageddon) savaşında düğmeye basıyor!
Avrupa Amerika?ya, Halepçeli Kürtler Peşmerge?ye Başkaldırdı!
ABD?nin siparişi Şii Husiler Yemen?de El Kaideyi yok edecek!
Yunanistan Avrupa Birliğini Göçürecek!
İngiliz soslu Arap milliyetçiliğinin İngiliz Şiiliği ve İngiliz Sünniliği ile imtihanı!
Ortadoğu?da istihbarat savaşları ve Türkiye!
Türkiye; KDP ve IŞİD?i Musul konusunda anlaştırdı mı?
PKK içindeki İranlı unsurlar Türkiye?yi istikrarsızlaştırır mı?
Diğer Yazarlar

YENİ YIL – 2016 – KAR - DAVRAZ – KOSGEB - TARIM
YALVAÇ
Laiklik Kafirliktir
Güvenilir ülke statüsü
“BOMBA” ÖNERİLER
TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?
OKULLARIN MÜFREDAT PROGRAMI DEĞİŞİRKEN AKLIMIZA GELENLER
TÜRKİYE NEDEN MİLLİ BİR KAHRAMANINA SAHİP ÇIKMAZ?
Anayasa’ya neden " Evet " diyorum?
BU VATAN BENİM! VER-ME-YE-CE-ĞİM
MEKKENİN FETHİ VE DENSİZLER
ISPARTA KAYBETMEYE MAHKUM MU?
Trump’ın saçları lüle lüle Obama sana güle güle!
SUÇLU ARANIYOR!!!
Türkiye Derin Denizlerde
BİZ Mİ EKSİĞİZ YETKİLİLER Mİ ?
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Hava Durumu ( Isparta )
Bugün
11°C - 24°C
Perşembe
9°C - 23°C
Cuma
12°C - 23°C
Cumartesi
11°C - 25°C
Namaz Vakitleri ( Isparta )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:1805:1312:5516:5020:2422:09

08 Haziran 2016 Çarşamba
Röportajlar
'Benim fuara gidecek babam yok, Başkan Amca'
                "Elma Hükümdarlığı Eğirdir" isimli kitabı arkadaşında gören İzmir yaşayan İbrahim Saka,...
»
»
»
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,34ms